ENKA Holding Fahri Başkanı Şarık TARA Vefat Etti

ENKA Holding Fahri Başkanı Şarık TARA Vefat Etti

29 Haziran 2018

Merhum Şarık TARA'nın vefatının ardından basına açıklamalarda bulunan Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR "Ekonomiden, sanayiye, eğitimden, sanat ve spor dünyasına sayısız alanda iz bırakan, değerli iş insanı,  ENKA Holding Fahri Başkanı Şarık Tara tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi'nde 88 yaşında hayatını kaybetmiştir. Camiamız adına Merhuma Allah'tan rahmet, tüm ENKA ailesine başsağlığı dilerim.

ENKA Holding Gemlik'te de bir çok hizmet yapmış, kurulu işletmeleri ile binlerce insanımıza iş imkanı sunmuş, ekonomimize sayısız katkılar sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir. 

ŞARIK TARA KİMDİR?

Şarık Tara, 22 Nisan 1930'da Üsküp'te doğdu. 1944'de ailesinin de geldiği Türkiye’de orta öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamlayan Tara, 1954 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. Tara, mezuniyetinden sonra 1957 yılında kız kardeşi Vildan Gülçelik'in kocası Sadi Gülçelik ile ismi "enişte" ve "kayınbirader" sözcüklerinin ilk hecelerinden oluşan ENKA Kolektif Şirketini kurdu.

ENKA Şirketler Grubu Onursal Başkanı Şarık Tara, Forbes Türkiye'nin bu yıl hazırladığı "En Zengin 100 Türk" listesinde 2,5 milyar dolarlık servetiyle 7. sırada yer almıştı.

Cenaze Bilgisi;

30 Haziran Cumartesi günü , öğle namazına müteakip İstanbul Bebek Camii'nde kılınacak namazın ardından , Ulus Mezarlığında toprağa verilecektir.

Tüm Haberler