Girişimci Adaylarına Desteğimiz Devam Ediyor

Girişimci Adaylarına Desteğimiz Devam Ediyor

5 Temmuz 2018

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimimiz başarı İle tamamlandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen eğitimimiz ile birlikte toplamda 450 girişimci adayı KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimizden faydalandı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan yönetim Kurulu Başkanımız Paşa Ağdemir " Girişimcilere desteğimiz hız kesmeden devam edecek. Her iş fikri bizim için değerlidir. O fikirleri gün yüzüne çıkarmak, girişimci adaylarının iş yerlerini açarken devletimizin sunduğu imkanları onlara sağlamak bizler için bir görevdir.  Eğitimini tamamlayan girişimci adaylarına şimdiden başarılar diliyorum. " dedi. 

Eğitmen Seçkin SAYGILI' nın sunumu ile  dört gün boyunca Girişimcilik Kavramı, İş Fikri Geliştirme, İşletme Kavramı, İş Planı Hazırlama gibi konularda eğitim alan 27 kursiyer KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazandı.

Belgeyi alan girişimci adayları, iş planlarını hazırlayıp KOSGEB’in 50.000 TL hibe, 100.000 TL  iki yıl geri ödemesiz 0 faizli kredi’ye kadar olan geri ödemesiz desteğinden yararlanıp işlerini kurabilecekler. Eğitimi başarı ile tamamlayan girişimci adaylarına ilgili raporlar hazırlandıktan sonra sertifikaları teslim edilecektir.

Tüm Haberler